Hogy működik a fényképezőcsapda?
Pavel Frček

Szerző: Pavel Frček

15.07.2024

Hogy működik a fényképezőcsapda?

Először is tisztáznunk kell, hogy mi is pontosan a fényképezőcsapda. Ez egy olyan eszköz, amelyet általában természetes környezetben használnak, és automatikusan fényképeket vagy rövid videókat készít, akár extrém körülmények között is. Főként vadfigyelésre használják, de hasznos lehet egy nyaralóban vagy kertben is biztonsági célokra.

Fotócsapda X fényképezőgép

Most nézzük meg, hogyan működik a fotócsapda. Nagyon hasonlít egy hagyományos fényképezőgépre, de különbözik egy fontos dologban, ez pedig a kapcsoló. A hagyományos fényképezőgépnek van egy gombja, amivel képeket tudunk készíteni. A fotócsapdánál viszont ezt a gombot egy mozgásérzékelő kapcsolója váltja fel, ami akkor készít képet, ha észleli a mozgást.

PIR érzékelők

Fényképek készítése közben azonban felmerül egy probléma. Ha a mozgásérzékelő például egy fa mozgását érzékelné, akkor képeket készítene, és így nem kívánt felvételekkel töltötte volna meg az egész memóriáját. Erre való az infravörös PIR érzékelő, amely képes érzékelni a mozgást, valamint testek hőmérsékletét és hőmérsékleti különbséget a környezettel. Ezek az érzékelők legjobban 25 és 40 fok közötti hőmérsékletre reagálnak.

Mi az a GSM?

Ha a rögzített mozgásról a lehető leghamarabb szeretne értesülni, léteznek olyan fényképezőcsapdák, amelyek rendelkeznek GSM funkcióval. Ez röviden annyit jelent, hogy kapcsolódnak a mobilhálózathoz. A készülékbe egy hagyományos SIM kártyát helyeznek, amely értesíti a címzettet a rögzített képről, és elküldi a készült fényképet vagy videót. Ennek a modulnak köszönhetően a rögzített kép azonnal eljut a tulajdonoshoz anélkül, hogy további késlekedés lenne. Ha nem keres megoldást azonnali értesítésekkel, elérhetők olyan modellek is, amelyek nem rendelkeznek GSM funkcióval.

Fotocsapda beállítása

Mivel különböző típusú fotocsapdák léteznek, javasoljuk, hogy olvassa el a dobozban mellékelt útmutatót. Ez magyarázatot ad minden funkcióra és jellemzőre, amivel az adott fotocsapda rendelkezik - például az akkumulátor élettartama, felbontás, érzékenység, távolság és egyebek. Fontos beállítani a dátumot, időt és beszúrni egy SD kártyát, amely biztonságosan tárolja az összes képet. A korábban említett PIR érzékelő segítségével beállítható az időköz a fényképek között, így elkerülheti a nem kívánt felvételeket és megóvhatja korlátozott tárolókapacitását. Például ha a késleltetést 2 percre állítja be, akkor a fotocsapda kikapcsol, és minden két percenként bekapcsol, ha mozgást érzékel.

Fotócsapda használata

További cikkek

Hasznos állatok a kertben

02.07.2025

Hasznos állatok a kertben

A kertészkedés nagyon népszerű – szinte mindenkinek van a környezetében valaki, aki saját zöldséget, virágot vagy fűszernövényt termeszt. A saját termés nevelése örömöt, kikapcsolódást és az önellátás érzését hozza. A kertekben azonban nemcsak növények élnek – más lakói is vannak, akik megérdemlik a figyelmünket.

Olvasd el a cikket
Hogyan etessük a sertéseket?

01.07.2025

Hogyan etessük a sertéseket?

A sertések a kevésbé igényes haszonállatok közé tartoznak, de esetükben is igaz, hogy a takarmány minősége jelentősen befolyásolja a növekedést, az egészséget és a hasznosítást. Akár malacokat, kocákat vagy hízósertéseket tartasz, a megfelelően összeállított takarmányadag és a tiszta ivóvíz elegendő mennyisége elengedhetetlen. Ebben a cikkben a háztáji sertéstartás legfontosabb etetési alapelveit vesszük sorra.

Olvasd el a cikket
Sajtfajták és származási helyük

24.06.2025

Sajtfajták és származási helyük

A sajt nem csupán egy szelet eidami a kenyéren. A világon több százféle sajt létezik – penészes, kemény, friss, nyújtott... Minden régiónak megvan a maga jellegzetes sajtja, amely tükrözi a helyi hagyományokat és ízlést. Nézzük meg, honnan származnak egyes híres sajtok.

Olvasd el a cikket