Hogyan szigeteljük a tyúkólat

Szerző: Juraj Korim

03.11.2023

Hogyan szigeteljük a tyúkólat

Nyakunkon a tél, és ahogyan a házunkat is felkészítjük a hideg időjárásra, úgy a csirkéink otthonát is fel kell dobnunk. Kellő melegre van szükségük ahhoz, hogy egészségesek maradjanak, ezért szigetelnünk kell a tyúkólat. A következő cikkben megmutatjuk, hogyan kell ezt megtenni.

Mikor van szükség a tyúkól szigetelésére?

A szigetelést semmiképpen sem szabad elkerülni, ha a tyúkok olyan területen vannak, ahol gyakoriak a súlyos fagyok. Akkor sem szabad kerülni, ha rendszeres tojásrakás várható. A tojótyúkok számára a legjobb hőmérséklet a tojásrakáshoz 20 °C körüli hőmérséklet. Ugyanakkor a tyúkoknak nem kell minden energiájukat arra fordítaniuk, hogy melegen tartsák magukat.

Milyen szigetelőt használjunk?

A tyúkól szigetelésére többféle lehetőség is létezik. Alaposan gondolja át, hogy milyen szigetelőt használ, mielőtt kivitelezi. Valószínűleg az első anyag, ami eszünkbe jut, a polisztirol táblák formájában. Nem meglepő módon ez a legolcsóbb és leghatékonyabb szigetelőanyag, amellyel a legkönnyebb dolgozni is.

 

A következő a drágább, de jól teljesítő homlokzati gyapjú. Ez sok évig kitart egy tyúkólban, és remek tulajdonságokkal rendelkezik, mint például a páraáteresztő képesség vagy a tűzgátlás, miközben ideális szigetelőanyag. Ha azonban tisztán és természetesen szeretné tartani a tyúkólat, használhat szalmát, ami szintén nagy segítség.  

Végrehajtás

A tyúkól szigetelésének eljárását bármely közepesen képzett barkácsoló elvégezheti. Miután kiválasztotta az ideális szigetelést, már csak hozzá kell látnia a munkához. Először is mérjük le a tyúkólat, hogy tudjuk, mennyi anyagra lesz szükségünk. Ezután térjünk rá a tényleges bélelésre. A tetővel kezdjük, és fokozatosan haladunk a padló felé. Igen, ezt is szigetelni kell, hogy a tyúkok lába meleg maradjon. Ezt a legegyszerűbben úgy tudjuk megtenni, ha egy dupla fafalat készítünk, amelybe a szigetelést helyezzük be. Polisztirol vagy gyapjú esetén először a falakat bélelheti ki szigeteléssel, majd fadeszkával vagy deszkával fedheti be. A szigetelés egy másik réteggel való fedése elengedhetetlen, mivel fontos, hogy a csirkék ne csipkedjék az anyagot.

Ügyeljen a nedvességre!

Különösen a szigetelt tyúkólban ne feledkezzen meg a rendszeres szellőztetésről, hogy megelőzze a tyúkól belsejében a nedvességet.

Mit gondol?

Nehézkes a tyúkól szigetelésére vonatkozó eljárásunk? Határozottan úgy gondoljuk, hogy nem. Tehát vágjunk bele! Tyúkjai rendszeres tojással fogják meghálálni. És ez megéri! 


Ha pedig nem akar mindent maga elvégezni, akkor vásárolhat gyárilag szigetelt tyúkólat. Nálunk van ilyen a kínálatban.

További cikkek

Melyek a tyúkokat érintő leggyakoribb betegségek?

15.05.2024

Melyek a tyúkokat érintő leggyakoribb betegségek?

Sajnos, mint minden állat, a tyúkok is fogékonyak a különböző betegségekre. A beteg tyúkokat általában könnyű észrevenni. A tyúkok betegségének leggyakoribb jelei a fáradtság, a letargia, az étvágytalanság és a csökkent tojásrakás. A legtöbb esetben a tyúk hirtelen halála következik. Tartson velünk, és nézze meg, melyek a leggyakoribb tyúkbetegségek, és hogyan lehet ezeket hatékonyan megelőzni.

Olvasd el a cikket
Mit nem ehet egy macska?

14.05.2024

Mit nem ehet egy macska?

Macskatulajdonosokként a legjobb gondoskodást nyújtjuk bundás barátainknak. Néha előfordulhat, hogy annyira el akarjuk kényeztetni őket, hogy fájdalmat okozunk nekik. Nem minden, amit szeretünk, alkalmas macskabarátjainknak. Egyes ételek és anyagok alkalmatlanok vagy akár mérgezőek a macskák számára. Mi mérgező a macskák számára?

Olvasd el a cikket
Hogyan néz ki egy tyúk életciklusa?

10.05.2024

Hogyan néz ki egy tyúk életciklusa?

A tyúkok nagyszerű segítők és lenyűgöző lények. Életük során több fázison mennek keresztül, amit Önnek, mint állattartónak tökéletesen ismernie kell. Hogyan néz ki tehát az életük?


Olvasd el a cikket

Iratkozzon fel hírlevelünkre

... és értesüljön a nagyszerű újdonságokról