Nyúl itatórendszer - végdarab, csatlakozó
A nyúlitató rendszer végdarabja - a vízellátó tömlő vagy bármely csatlakozó rész dugója.
A nyúlitató rendszer több, tömlővel összekötött egyedi alkatrész kombinációja, amelyeket az adott tenyészet igényei szerint állítanak össze. Minden ilyen összeállítás alapja egy víztartály, a tartály és a tömlő közötti összekötő darab, egy csatlakozó tömlő és egy itató. A víztartályt magasan kell elhelyezni (pl. a nyúl óljának tetején), hogy a víztömlőben alacsony nyomás alakuljon ki. Ez biztosítja, hogy a víz az állat karámjában elhelyezett itatóba folyjon.
A tartály rendszeresen feltölthető vízzel, vagy egy 3/4"-os tömlőn keresztül közvetlenül a vízellátáshoz csatlakoztatható. Ebben az esetben egy úszószelepet kell elhelyezni a tartályban, hogy állandó vízszintet tartson fenn, és megakadályozza a tartály túlcsordulását vagy teljes kiürülését.
Az ellátórendszer egyéb elemei a különböző típusú csatlakozók, amelyeket az adott vízelosztási igényeknek megfelelően kell kiválasztani. Ezek az egyenes, négyszögletes, T-alakú vagy X-alakú csatlakozók. A végszerelvény rögzítési lehetősége szerint választható rugós szerelvény, amely alkalmas rácsra való rögzítésre, vagy csavaros szerelvény, amely például fába csavarozható.
Ahhoz, hogy pontosabb képet kapjon arról, hogy a tenyészetéhez milyen öntözőrendszer elemeire és milyen számban van szükség, célszerű vázlatot készíteni az ólakról, azok elrendezéséről és elhelyezéséről, majd berajzolni a szükséges alkatrészeket.
Tanácsra van szüksége? Találja meg kérdésére a válaszát.
Nem találta meg a választ? Kérdezzen meg minket.