Hogy működik a fényképezőcsapda?
Pavel Frček

Szerző: Pavel Frček

15.07.2024

Hogy működik a fényképezőcsapda?

Először is tisztáznunk kell, hogy mi is pontosan a fényképezőcsapda. Ez egy olyan eszköz, amelyet általában természetes környezetben használnak, és automatikusan fényképeket vagy rövid videókat készít, akár extrém körülmények között is. Főként vadfigyelésre használják, de hasznos lehet egy nyaralóban vagy kertben is biztonsági célokra.

Fotócsapda X fényképezőgép

Most nézzük meg, hogyan működik a fotócsapda. Nagyon hasonlít egy hagyományos fényképezőgépre, de különbözik egy fontos dologban, ez pedig a kapcsoló. A hagyományos fényképezőgépnek van egy gombja, amivel képeket tudunk készíteni. A fotócsapdánál viszont ezt a gombot egy mozgásérzékelő kapcsolója váltja fel, ami akkor készít képet, ha észleli a mozgást.

PIR érzékelők

Fényképek készítése közben azonban felmerül egy probléma. Ha a mozgásérzékelő például egy fa mozgását érzékelné, akkor képeket készítene, és így nem kívánt felvételekkel töltötte volna meg az egész memóriáját. Erre való az infravörös PIR érzékelő, amely képes érzékelni a mozgást, valamint testek hőmérsékletét és hőmérsékleti különbséget a környezettel. Ezek az érzékelők legjobban 25 és 40 fok közötti hőmérsékletre reagálnak.

Mi az a GSM?

Ha a rögzített mozgásról a lehető leghamarabb szeretne értesülni, léteznek olyan fényképezőcsapdák, amelyek rendelkeznek GSM funkcióval. Ez röviden annyit jelent, hogy kapcsolódnak a mobilhálózathoz. A készülékbe egy hagyományos SIM kártyát helyeznek, amely értesíti a címzettet a rögzített képről, és elküldi a készült fényképet vagy videót. Ennek a modulnak köszönhetően a rögzített kép azonnal eljut a tulajdonoshoz anélkül, hogy további késlekedés lenne. Ha nem keres megoldást azonnali értesítésekkel, elérhetők olyan modellek is, amelyek nem rendelkeznek GSM funkcióval.

Fotocsapda beállítása

Mivel különböző típusú fotocsapdák léteznek, javasoljuk, hogy olvassa el a dobozban mellékelt útmutatót. Ez magyarázatot ad minden funkcióra és jellemzőre, amivel az adott fotocsapda rendelkezik - például az akkumulátor élettartama, felbontás, érzékenység, távolság és egyebek. Fontos beállítani a dátumot, időt és beszúrni egy SD kártyát, amely biztonságosan tárolja az összes képet. A korábban említett PIR érzékelő segítségével beállítható az időköz a fényképek között, így elkerülheti a nem kívánt felvételeket és megóvhatja korlátozott tárolókapacitását. Például ha a késleltetést 2 percre állítja be, akkor a fotocsapda kikapcsol, és minden két percenként bekapcsol, ha mozgást érzékel.

Fotócsapda használata

További cikkek

A sikeres betakarítás titkai

06.09.2024

A sikeres betakarítás titkai

Augusztus a kertészek számára örömteli betakarítási időszakot jelent, de egyben kemény munkát és rengeteg teendőt is. A kertek elkezdenek megtelni friss gyümölcsökkel és zöldségekkel, amelyek arra várnak, hogy betakarítsák őket és feldolgozzák. Emiatt ez az utolsó nyári hónap a bőségről is szól. Azonban még a legtapasztaltabb kertészek kertje sem mindig tűnik olyan tökéletesnek, amilyennek gondolnánk.

Olvasd el a cikket
Leéghetnek-e a háziállatok nyáron?

04.09.2024

Leéghetnek-e a háziállatok nyáron?

A nyár sok örömet és élményt hoz. A hőség azonban számos kockázatot is rejt magában. És nemcsak számunkra, hanem háziállataink számára is. Míg mi rendszeresen naptejjel, kalappal és napszemüveggel védekezünk a napsugarak ellen, gyakran elfelejtjük, hogy a háziállataink is veszélyben lehetnek. Olvasd el a cikket
Miért eszik a kutya furcsa dolgokat?

30.08.2024

Miért eszik a kutya furcsa dolgokat?

Találkoztak már azzal, hogy a kutyája tényleg furcsa dolgokat, például kavicsokat, papírzsebkendőket vagy akár székletet evett? Az ilyen szokatlan viselkedés okai különbözőek lehetnek – az egészségügyi problémáktól kezdve a unalomig. Nézzük meg együtt, miért eszik a kutyája földet és egyéb furcsa dolgokat.

Olvasd el a cikket

Iratkozzon fel hírlevelünkre

... és értesüljön a nagyszerű újdonságokról